Μπορεί ο Κλεόβουλος να μην συμφώνησε με τον Μανώλη Χαρίτο, ωστόσο έχει βάλει στο «στόχαστρό» του δύο άλλους ποδοσφαιριστές του Ηρακλή Λάρδου, που την περασμένη αγωνιστική περίοδο είχαν πολύ καλή παρουσία στην Α κατηγορία.
Οι Λίνδιοι επιθυμούν να εντάξουν στο δυναμικό τους τα αδέλφια Στέφανο και Γιάννη Ευαγγελίδη. Οι 25χρονοι ποδοσφαιριστές είναι θετικοί στο ενδεχόμενο να φορέσουν τη φανέλα του συλλόγου, όμως αυτό θα εξαρτηθεί και από τις συζητήσεις που θα έχουν οι Λίνδιοι με τους Λαρδιακούς.
Από τη στιγμή που οι δύο παίκτες ανήκουν στον Ηρακλή, η σχετική συζήτηση θα γίνει ξεκινώντας από τη βάση της παραχώρησής τους ως δανεικούς για έναν χρόνο στον Κλεόβουλο.
Από την άλλη πλευρά η διοίκηση του Νίκου Σαββαΐδη δείχνει διατεθειμένη να παραχωρήσει το γήπεδο της Λίνδου, για να το χρησιμοποιήσουν οι «κυανόλευκοι» ως έδρα τους τη νέα περίοδο, στο πλαίσιο της καλής συνεργασίας που θέλουν να «χτίσουν» τα δύο γειτονικά σωματεία.