Για οπλοκατοχή συνελήφθη στη Ρόδο 25χρονος κάτοικος της περιοχής ο οποίος βρέθηκε να κατέχει από μαχαίρι έως αεροβόλο πιστόλι.
Ειδικότερα, τον 25χρονο εντόπισαν χθες τα ξημερώματα στην πόλη της Ρόδου περιπολούντες αστυνομικοί της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Ρόδου και σε έλεγχο που του έκαναν βρήκαν στην κατοχή του ένα αεροβόλο πιστόλι, 25 σιδερένια σφαιρίδια και ένα μαχαίρι με λάμα μήκους 9 εκατοστών.
Τα εν λόγω αντικείμενα κατασχέθηκαν, ενώ σε βάρος του συλληφθέντα σχηματίστηκε δικογραφία και παραπέμφθηκε στη δικαιοσύνη.