Την φυσική του έδρα θα αρχίσει να χαίρεται από την Κυριακή και επισήμως ο Ηρακλής Λάρδου.
Οι άνθρωποι του συλλόγου εργάστηκαν σκληρά και έκαναν το όνειρο πραγματικότητα.
Τέσσερα ολόκληρα χρόνια ταλαιπωρίας ήταν υπέρ αρκετά για τους ανθρώπους του Ηρακλή Λ., οι οποίοι εργάστηκαν σκληρά, μεθοδικά και περιμένουν πλέον με λαχτάρα την έλευση της Κυριακής, ώστε να χαρούν επιτέλους αγώνες στην φυσική τους έδρα!
Την περασμένη Τετάρτη το ανακαινισμένο γήπεδο της Λάρδου, το οποίο διαθέτει πλέον φυσικό χλοοτάπητα, επιθεωρήθηκε από τα μέλη της Επιτροπής Στατιστικής και Γηπέδων της ΕΠΣΔ, τα οποία και άναψαν το «πράσινο» φως για την χρήση των εγκαταστάσεων. Η Ένωση όρισε την Κυριακή το παιχνίδι του παιδικού πρωταθλήματος Ηρακλής Λ.-Διγενής (θα ξεκινήσει στις 11 το πρωί), καθώς και το ματς του πρωταθλήματος της Β κατηγορίας Ηρακλής Λ.-ʼγιος Λουκάς (η σέντρα έχει προγραμματιστεί για τις 3 το απόγευμα).
Τους Χρυσόστομο Ψέλλα, Μιχάλη Αδαμάκη και Βάγιο Γαμβρούδη υποδέχθηκαν ο πρόεδρος του σωματείου της Λάρδου Γιάννης Καντιμοίρης, μέλη του διοικητικού συμβουλίου, ο γενικός αρχηγός Χρήστος Κασίμης, ο προπονητής Μανώλης Κοντός, ποδοσφαιριστές και αρκετοί εθελοντές, δεδομένου πως η προσπάθεια ανακαίνισης του γηπέδου ήταν συλλογική και απαίτησε πολλή προσωπική εργασία.
Οι άνθρωποι του Ηρακλή Λ. περιμένουν από νωρίς την Κυριακή όλους τους φίλους του συλλόγου στο γήπεδο για να μοιραστούν την χαρά τους και να απολαύσουν μαζί τα πρώτα επίσημα παιχνίδια στο όμορφο γήπεδο, διευκρινίζοντας παράλληλα πως η επίσημη εκδήλωση των εγκαινίων θα γίνει κάποια άλλη στιγμή στο προσεχές μέλλον.