Δημήτρης Μαυροειδής: «Περήφανος να παίζω με τα αδέρφια μου»
ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 375 ΦΟΡΕΣ
Οχτώ πόντους σε οχτώμισι λεπτά συμμετοχής, με 3/4 δίποντα και 2/2, σημείωσε ο Δημήτρης Μαυροειδής στο νικηφόρο αγώνα της εθνικής ανδρών με τη Γερμανία (92-84) την Παρασκευή στο κλειστό «Δ. Τόφαλος» της Πάτρας.
Ο 33χρονος σέντερ του Κολοσσού H Hotels είχε επίσης 1 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 2 ασίστ, δίνοντας πολύτιμες ανάσες στον MVP Γιάννη Μπουρούση.
«Περήφανος άλλη μία φορά να παίζεις γι’ αυτήν την ομάδα με τα αδέρφια σου!!!» ήταν το σχόλιο του Μαυροειδή στα social media μετά το τέλος της αναμέτρησης, που βρήκε την Ελλάδα αήττητη στον Όμιλό της με 9/9, μοναδική αήττητη από την ευρωπαϊκή ζώνη των προκριματικών αλλά και μία από τις τρεις ομάδες παγκοσμίως χωρίς απώλεια βαθμών!!
Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα αναχωρεί για το Βελιγράδι, χωρίς τον Μπουρούση που επέστρεψε στην Κίνα, καθώς σήμερα αντιμετωπίζει τη Σερβία (21.15’, ΕΡΤ2).