Flashback: Τα αδέρφια Αμπελά σε αντίπαλες ομάδες!
ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 446 ΦΟΡΕΣ
Μια… οικογενειακή υπόθεση η φωτογραφία αυτή με τα αδέλφια Αμπελά.
Αριστερά ο Σταμάτης και δεξιά ο Αγαπητός, τωρινός βοηθός του Νίκου Καραμπετάκη στον Ιάλυσο της Football League αλλά και προπονητής της ομάδας νέων εκεί.
Εδώ είναι από τις αρχές δεκαετίας του 2000 και πριν το ξεκίνημα του αγώνα Φοίβος –Διαγόρας για την Α’ Κατηγορία, τότε που το γήπεδο Κρεμαστής είχε ακόμη χωμάτινο αγωνιστικό χώρο.
Σ’ εκείνο τον αγώνα λοιπόν ο Σταμάτης αγωνιζόταν για λογαριασμό των φιλοξενούμενων κι ο Αγαπητός για τους Κρεμαστενούς.
Αυτές οι συναντήσεις και οι …οικογενειακές ιστορίες δεν λείπουν από το τοπικό και το «διανθίζουν», ειδικά αν πρόκειται για παίκτες σημαντικούς με πορεία σε ομάδες που μετράνε στη μεγάλη κατηγορία.