Μ. Κόνσολας: Το υπουργείο Τουρισμού θα πρέπει να μας πει τι θα κάνει με την ΑΣΤΕΡ
ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 343 ΦΟΡΕΣ
Τον προβληματισμό του για την κατάσταση, που επικρατεί στην Ανώτερη Σχολή Τουριστικής Εκπαίδευσης Ρόδου (ΑΣΤΕΡ), εξέφρασε -μιλώντας στην ΕΡΤ Νοτίου Αιγαίου- ο βουλευτής Δωδεκανήσου της Νέας Δημοκρατίας, Μάνος Κόνσολας.
Ανέφερε ότι ως υφυπουργός Τουρισμού είχε έτοιμο νομοσχέδιο για την αναβάθμισή της Σχολής, ωστόσο αυτό -μετά την αποχώρησή του από το υπουργείο- δεν αξιοποιήθηκε.
«Θα πρέπει να μας πουν στο υπουργείο Τουρισμού τι σκοπεύουν να κάνουν με την ΑΣΤΕΡ» ανέφερε χαρακτηριστικά.
Σημειώνεται ότι η ΑΣΤΕΡ τελεί υπό κατάληψη από τους σπουδαστές, που διαμαρτύρονται για τη συνεχή υποβάθμισή της.