Η οργανωτική επιτροπή για τον «άθλο» του Χαράλαμπου Ταϊγανίδη
ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 208 ΦΟΡΕΣ
Η αντίστροφη μέτρηση για το εγχείρημα του «χρυσού» μας παραολυμπιονίκη Χαράλαμπου Ταϊγανίδη να κολυμπήσει από τη Ρόδο στην Ιερά Μονή Πανορμίτη, έχει ξεκινήσει.
Την οργανωτική επιτροπή, η οποία «τρέχει» όλα τα διαδικαστικά θέματα για να καταφέρει ο σπουδαίος αθλητής να εκπληρώσει το τάμα του, απαρτίζουν οι παρακάτω:
1) Κάλλιστος Διακογεωργίου (αντιπεριφερειάρχης Νοτίου Αιγαίου, εκπρόσωπος της Περιφέρειας και του Επιμελητηρίου)
2) Μαρία Τσιμέττα (πρόεδρος του Α.Σ. Ιππόκαμπος Ρόδου)
3) Σταμάτης Σταύρας (πρόεδρος του Α.Σ.Ι.Α.Θ.Ρ.)
4) Κώστας Θεουλάκης (πρόεδρος του Ρ.Ο.ΤΑ.)
5) Παναγιώτης Ροδίτης (εκπρόσωπος του συλλόγου αλιέων «Καβουράκια»)
«Θα στηρίξουμε με όλες τις δυνάμεις μας τον Χαράλαμπο»
Ο αντιπεριφερειάρχης Νοτίου Αιγαίου Κάλλιστος Διακογεωργίου ανέφερε για το εγχείρημα του Χαράλαμπου Ταϊγανίδη, «για τον Χαράλαμπο άκουγα και έβλεπα τις σπουδαίες επιτυχίες του σε παγκόσμιο επίπεδο. Δεν τον γνώριζα από κοντά. Όπως τα έφερε η ζωή, είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος που τον γνώρισα και στηρίζουμε με κάθε τρόπο την προσπάθειά του να κολυμπήσει από τη Ρόδο στην Ιερά Μονή του Πανορμίτη. Είναι ένας μεγάλος αθλητής, που στέλνει μηνύματα προς όλες τις κατευθύνσεις. Δεν υπάρχει «δεν μπορώ», αλλά «δεν θέλω» και αυτό πρέπει να το καταλάβουμε όλοι μας. Είμαι πολύ χαρούμενος, που βρίσκομαι δίπλα στον Χαράλαμπο και θα τον στηρίξουμε με όλες μας τις δυνάμεις».