Οι πρώτοι σε Άνδρες και Γυναίκες στο “Run Karpathos”

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 1077 ΦΟΡΕΣ

Στο… ρυθμό του “Run Karpathos” κινήθηκε την περασμένη Κυριακή το νησί της Καρπάθου, αφού όλη η τοπική κοινωνία ενίσχυσε τον αγώνα δρόμου, είτε συμμετέχοντας είτε ως εθελοντές.

Τον αγώνα διοργάνωσε το Επαρχείο Καρπάθου & Η.Ν. Κάσου, ο Αθλητικός Σύλλογος ΓΑΣ Μενετών και εθελοντικές ομάδες, ενώ εκεί βρέθηκαν σημαντικοί δρομείς, όπως ο διεθνώς αναγνωρισμένος μαραθωνοδρόμος και κάτοχος Ρεκόρ Γκίνες Κωνσταντίνος Χουβαρδάς.

Εκεί ήταν επίσης η πρωταθλήτρια στίβου και μια από τις κορυφαίες αθλήτριες των τελευταίων χρόνων Αναστασία Μαρινάκου, η πρωταθλήτρια Μαρία Μάλαϊ που αποτελεί μια από τις καλύτερες αθλήτριες ορεινού τρεξίματος και ο Μιχάλης Χατζηιωάννου, πρωταθλητής στο μαραθώνιο, από τη Σύμη.

Το «παρών» επίσης έδωσαν και αρκετοί Ροδίτες δρομείς, ενισχύοντας την προσπάθεια των διοργανωτών προς την επιτυχία. Στην απόσταση των 5χλμ. τερμάτισαν συνολικά 186 αθλητές-αθλήτριες και στα 9χλμ. συνολικά 48.

10) Μαρία Σαρδέλη 0.26.53

Οι νικητές κατά σειρά στα 9χλμ. Ανδρών, Μιχάλης Χατζηιωάννου (στο μέσο),  Θωμάς Μανούσος (αριστερά) και Μιχαήλ Γαλάνης
Οι νικητές κατά σειρά στα 9χλμ. Ανδρών, Μιχάλης Χατζηιωάννου (στο μέσο), Θωμάς Μανούσος (αριστερά) και Μιχαήλ Γαλάνης

ΟΜΙΛΟΣ MITSIS: Έναρξη του ποδοσφαιρικού camp σε συνεργασία με το Real Madrid Foundation στην Κω!

Ξεχωριστή δυναμική και συμμετοχές στη φετινή Aegean Regatta στα Δωδεκάνησα

Η Εθνική μπάσκετ στους Ολυμπιακούς Αγώνες, διέλυσε την Κροατία!

Ο Αντρέ Ντρέγκε, νικητής στον ποδηλατικό Γύρο Ρόδου, έχασε τη ζωή του σε αγώνα στην Αυστρία!

Β' Κατηγορία ΕΠΣΔ: Πήρε τον Κριπιντίρη ο «Άγιος»