Β’ κατηγορία: Με το …δεξί Κύπρος και ΑΣ Τήλος

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 344 ΦΟΡΕΣ

Νικηφόρα ξεκίνησαν τις φετινές τους υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας η ΑΕ Κύπρου και ο ΑΣ Τήλος. Και οι δυο νίκησαν στην πρεμιέρα τον Πολυβώτη Νισύρου και τον Ευαγόρα αντίστοιχα και έτσι αναμένεται να συνεχίσουν με άλλον αέρα.

Η Κύπρος σε γενικές γραμμές δυσκολεύτηκε απέναντι στους Νισύριους, ωστόσο κατάφερε τελικά να πανηγυρίσει τη νίκη με 2- 1. Τα τέρματα σημείωσαν οι Καραγιάννης (34’) και Νικολάου (καθυστερήσεις). Για τον Πολυβώτη είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Γιάννης Σφακιανός στο 88’. Το παιχνίδι είχε μια «άγρια» ομορφιά στο φινάλε και μεγάλη αγωνία. Η ομάδα της Τήλου ξεκίνησε δυνατά απέναντι στον Ευαγόρα και κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 9’ με τον Ηρακλή Σακελλάρη (0 – 1).

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 53’, ο Μόσχου έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στην ομάδα του ( 0 – 2). Ο Ευαγόρας μείωσε με τον Πάνο στο 84’ και έδωσε νέο ενδιαφέρον αλλά ο Μιχάλης Σακελλάρης στο 88’ «σφράγισε» τη νίκη της ομάδας του κάνοντας το 1 – 3.

Παναγιώτης Σπάρταλης: « Όλοι μαζί για το καλό του Διαγόρα!»

Α.Ο. Πυλίου: Στις 7 Ιουλίου θα διεξαχθούν οι εκλογές