Μεγάλο "διπλό" του Διαγόρα μες στη Νέα Σμύρνη με τον Παναθηναϊκό Β’!

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 1631 ΦΟΡΕΣ

Σημαντική νίκη του Διαγόρα με 0-1 σήμερα στη Νέα Σμύρνη, έχοντας αντίπαλο τον Παναθηναϊκό Β’ στην 1η αγωνιστική των play out της Super League 2. Με το ξεκίνημα της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να βρουν ένα γρήγορο γκολ και είχαν ευκαιρία, όταν στο 12’ ο Αθανασακόπουλος βγήκε απέναντι από τον Λαδά, αλλά ο τερματοφύλακας του Διαγόρα απόκρουσε. Τέσσερα λεπτά, όμως, αργότερα, ο Λεσάι τροφοδότησε μες στην περιοχή τον Μανιά κι αυτός με πλασέ έβαλε μπροστά τους «κυανέρυθρους». Παρόλα αυτά, ο Παναθηναϊκός Β’ διατήρησε έναν καλό ρυθμό κι απείλησε ξανά με τον Μπιλάλ, το σουτ του οποίου έδιωξε δύσκολα Λαδάς. Στο δεύτερο ημίχρονο οι «πράσινοι» είχαν πάλι την υπεροχή, χωρίς όμως να δημιουργήσουν επικίνδυνες φάσεις στην περιοχή του Διαγόρα, μένοντας αυτό το 0-1.

Διαιτητής ήταν ο Αλέξανδρος Δραγάτης με βοηθούς τους Μαυρουδή και Παπαδοπούλου.

Παναθηναϊκός Β’ (Αντωνίου): Ξενόπουλος, Σιδεράς, Φικάι, Αθανασακόπουλος, Κάτρης (68’ Καλοσκάμης), Β. Μαντσίνι (80’ Λιούμης), Κυριόπουλος, Σαρδέλης, Τουρκοχωρίτης, Φρόκου (80’ Καραμπάς), Μπιλάλ (62’ Νταμπίζας).

Διαγόρας (Ντόστανιτς): Λαδάς, Αρίας (81’ Ματίγιεβιτς), Μανωλάκης, Δημητρίου, Σταματούλλας, Παπατόλιος, Μασούρας, Τσιαντούλας, Αντεσίνα (58’ λ.τ Βολάκης), Λεσάι (74’ Τσάβος), Μανιάς.

Wolves Festival 2024: Ένα μοναδικό υπερθέαμα γυμναστικής και χορού στη Ρόδο με τη συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου

Ξανά στη Ρόδο το Super Cup του ΕΣΑΚΕ!

Το Πανελλήνιο στίβου στο Πανθεσσαλικό και το… ξέσπασμα της Λάουρα Ζενέγια με τρία μετάλλια!