Οι νικητές στο 1ο χειμερινό τουρνουά Padel του «Ροδίων Άθλησις»

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΚΕ 1388 ΦΟΡΕΣ

Την Τετάρτη 13 Δεκεμβρίου ολοκληρώθηκε το 1ο χειμερινό τουρνουά Padel που διοργανώθηκε στις εγκαταστάσεις του «Ροδίων Άθλησις».

Το τουρνουά, το οποίο ξεκίνησε τον Νοέμβριο με τη συμμετοχή 16 ομάδων, 8 για την κατηγορία ADVANCED και 8 για την κατηγορία BEGINNERS, περιλάμβανε δύο ημερήσια μίνι τουρνουά ώστε όλες οι συμμετέχουσες να λάβουν βαθμολογία κατάταξης και εν συνεχεία με μορφή νοκ άουτ αγώνων.

Για την κατηγορία ADVANCED νικητές ήταν οι Περούλλης Αλέξανδρος και Σολομών Βίκτωρας, οι οποίοι επικράτησαν των Vargas Johan και Γκιζέττη Γιώργου με 2-1, σε έναν συναρπαστικό τελικό.

Στην κατηγορία BEGGINERS, νικητές αναδείχθηκαν οι Παπαντωνίου Αντώνης και Ρουσούλης Νίκος που επικράτησαν επίσης με 2-1 των Τσαγγαράκη Γιώργου και Παπαδόπουλου Αργύρη.

Δυστυχώς ο καιρός δεν ήταν σύμμαχός, λόγω βροχής και υγρασίας, αλλά οι ομάδες το απ;hλαυσαν και ανανέωσαν το ραντεβού τους για τη νέα χρονιά. Οι νικήτριες ομάδες εκτός από τα μετάλλιά τους, παρέλαβαν και δωροεπιταγές από την εταιρεία e-tennis.

Ιάλυσος: Οριστικοποιείται η σύνθεση του Δ.Σ.

Ηρακλής Λάρδου: Ανανέωσαν οι Δημητριάδης και Χαλκιόπουλος